תחום העיצוב הגרפי בישראל וברחבי הגלובוס מאותגר

 

בשנים האחרונות, תחום העיצוב הגרפי בישראל וברחבי הגלובוס מאותגר, במיוחד בתקופת הקורונה, עקב ביקוש מוגבר מצד סטארט-אפים ומגוון חברות היי-טק הזקוקות למעצבים גרפיים באופן אינטנסיבי לעיצוב טכנולוגיה. לִבנוֹת. בעבר, למעצבים גרפיים הייתה רק אפשרות אחת לאחר שעברו הכשרה יקרה: לעבוד רק בבית דפוס. אולם כיום המצב השתנה, וייתכן שנראה מעצבים גרפיים יוצרים קריירה קבועה כפרילנסרים במשרדי הייטק או במשרדי פרסום. על המעצב הגרפי להחליט אם לעבוד כפרילנסר או כשכיר, ולכל שוק יש יתרונות וחסרונות. במהלך הלימודים, מורים שלך יסבירו מה עוד צפוי לבוא וכיצד תוכל להתחיל לעבוד בעולם הזה עכשיו. אתר זה מתווסף בסרטונים ועצות לעיצוב גרפי שנוצרו על ידי גדולי המרצים העוסקים בטכנולוגיה וכיזמים.

, הזמנים המשתנים בתחום הטכנולוגיה והאינטרנט מובילים למעצבים גרפיים

כפי שנאמר בעבר, הזמנים המשתנים בתחום הטכנולוגיה והאינטרנט מובילים למעצבים גרפיים להיות מבוקשים מאוד. אלטרנטיבות אלו ליציבות פיננסית ועבודה שיש לדור המעצבים הגרפיים הנוכחיים לא היו קיימות בדור הקודם, וכיום ישנן אפשרויות רבות להיות שכיר או מעצב גרפי עצמאי. זה לגמרי בידי המעצב הגרפי להחליט אם לעבוד כפרילנסר או כשכיר. אם יש לך דחף יזמי, אתה ללא ספק עשוי להפוך למומחה שמאגד מספר רב של לקוחות ומשתמשי שירות לפרסום בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם. נכון, לא כולם מתאימים באופן טבעי לתפקיד הזה. כל מי שמתעניין בעיצוב גרפי או אמנות דיגיטלית חייב להכיר בכך שהקמת תיק עבודות מקצועי דורש השקעה משמעותית. הלימודים עוסקים לא רק בתוכנות הגרפיות של חברת אדובי, אלא גם במאמץ אדיר וייצור חשיבה מקסימלית לצמיחת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה. יהיו הרבה סגנונות שונים להתמודד איתם, כמו גם עולמות הטכנולוגיה, הדפוס והאריזה. מעצבים גרפיים יצטרכו להתמודד גם עם אפליקציות וחוויות משתמש.

מה לומדים כשלומדים עיצוב גרפי?

לעיצוב גרפי, כמו לכל דבר אחר, יש בירוקרטיה. כפי שאמרנו בפסקה הקודמת, לא ניתן להפוך למעצב גרפי רק באמצעות ידע בתוכנות גרפיות. עליך לשלוט בז’רגון המקצועי וכן בהשלכות המשפטיות. תלמדו מהו לוגו וכיצד למתג חברה באינסטגרם, בפייסבוק ובבלוגים ובאתרים. מהו בעצם אתר תדמית, וכיצד ניתן להבחין בין פרסום מכירות לקמפיין שיווקי? עבודת עיצוב עם אדובי  Photoshop, Illustrator ותוכנות עיצוב היא חלק מהלימודים. אתה תעבוד על תיק עבודות במהלך השכלתך מכיוון שזה הדבר החשוב ביותר לפני שאתה יוצא לשוק כעצמאי או כשכיר. המראיינים יחפשו באיזו תשומת לב שקלת את תיק העבודות שלך ואם הפגנת מקוריות בעבודה, ולא את התואר שתביא ממקום לימודיך. מעצבים גרפיים שמביאים עבודות עיצוב שנראו בעבר יתקשו לקבוע איזו פריבילגיה הם רוצים. כיום, אנשים בכל העולם עובדים בעיצוב גרפי, וחושבים שזו אחת העבודות הוותיקות ביותר מכיוון שאנשים תמיד צריכים להגדיר טרנדים ורעיונות חדשים.

איך בית הספר הבודד מחנך את תלמידיו?

בית ספר סולו פועל למעלה מחמש עשרה שנה ומלמד את כל הדיסציפלינות הטכניות לעיצוב גרפי להייטק ולשוק הדפוס בהרחבה במסגרת פרטית ואישית. בית הספר מלמד באמצעות תוכנית חיבור הדומה לזום המאפשרת למדריך לצפות במסך התלמיד וללמד אותו אחד על אחד. מכיוון שבלימוד פרטי, המדריך רשאי לעצור בכל שלב ולברר נושאים שאינם ברורים לתלמיד, אחוזי ההצלחה הם 100%. במהלך השיעור יציג המדריך אסטרטגיות עיצוב טכניות בתחום העיצוב הגרפי באמצעות תוכנת אדובי, והתלמיד יידרש לתרגל את התכנים כדי להוכיח שהוא יודע ליישם את העבודה המעשית שהמורה לימד אותו. שיעורי בית ומשימות מוצעות בסיומו של כל קורס כדי לעזור לתלמידים לצבור ביטחון ולתרגל את הנושא במסגרת מקצועית. אם לתלמיד יש שאלות כלשהן במהלך השבוע, הוא או היא מוזמנים ליצור קשר עם המדריך בכל אמצעי זמין ולקבל תשובות. המרכיבים המכריעים ביותר להצלחה במסלול זה הם שיעורי בית ואימונים. כל שפה, ובמיוחד השפה הטכנית של עיצוב גרפי, תעזור לכם לבנות בסיס חזק ולעבוד במהירות על המחשב ועדיין להיות ייחודית בעיצוב שלכם, כך שזה לא סוד.

דרישות להכשרה בעבודה

כפי שנאמר בעבר, עיצוב גרפי נותן מסר תוך שמירה על שיחה ויזואלית לבטא כל נושא בצורה מקצועית ומדויקת. על מנת להקים פורטפוליו מיתוג לעולם טכנולוגיית ההייטק, משרדי הפרסום, הדפוס וקידום אתרים, על מעצבים גרפיים להקפיד על מיתוג נוח תוך שמירה על שפה ויזואלית עקבית. מדי חודש, בבית הספר יש קבוצה יוצאת דופן של למעלה מתשעה עשר אלף אנשים המחליפים קריירה. ארגון זה פעיל כבר כמעט עשור וסייע לסטודנטים רבים לשגשג בעבודתם. המרצים שלך יקשרו אותך לקבוצה זו לאורך הלימודים כדי להסביר את צרכי השוק ולהראות לך מה אתה צריך לעשות במהלך הלימודים. כפי שנאמר בעבר, המרכיב המהותי ביותר הוא תיק עבודות, שכן תעודה אינה תפקיד מפתח בתחום העיצוב הגרפי. בעולם ההייטק, אין זה משנה אם יש לך מומחיות או חסרת ניסיון בתחום העיצוב הגרפי אם אתה מגיע עם טרנדים טריים שטרם נראו כמותם. במהלך ראיון עבודה, חשוב להציג מקוריות לא רק במה שאתה מציג למראיין, אלא גם באופן שבו אתה עונה על השאלות. מראיינים ישאלו אותך מדוע יצרת משהו מסוים. יש לתאר גם את שיטת העבודה שכן לכל לוגו שאנו יוצרים או סגנון עיצוב גרפי שאנו עושים יש הליך עבודה שלוקח זמן.

כמה זמן נמשכה ההשקעה שלי בזמן שלמדתי? האם אני יכול לערבב את הלימודים עם העבודה שלי?

אין סיבה שמעצבים גרפיים לא יוכלו ללמוד מהבית אם הם לומדים אונליין דרך האינטרנט עם מאמן פרטי. המוסד מציע שיעורים בבוקר, בצהריים ובערב, המאפשרים לכל אחד לשלוט במקצוע. במהלך הלימודים תצטרך להקדיש ארבע עד שש שעות מדי שבוע לתרגול כל מה שלמדת מהמורה שלך. אין ספק שלימוד של שעה וחצי אחד על אחד עם המורה פרטי שווה ערך ללמידה בקבוצה של ארבע עד חמש שעות. לאורך כל השיעור, כל היחס מכוון אליכם, מה שגורם לפישוט החומר וללמידה של חלק ניכר מהתוכן. במהלך הלימודים תלמדו שפה עיצובית המשלבת תפיסה של מהו מותג ומה צריך לבוא לידי ביטוי ברשתות החברתיות או במקומות אחרים. לאחר סיום הלימודים, תוכלו להמשיך בלימודי תקשורת חזותית, הכוללת את שפת הרשת המלאה, וכן שיווק אתרים הכולל עבודה עם תוכנת עיצוב אתרים וורדפרס. יצירת האתר ומערכת תוכן, ניצול כלים בסיסיים לבניית חווית משתמש ועוד, וכן הפקת אפליקציות למפעלי היי-טק. נוכל לספר לכם שהרבה מעצבים גרפיים בתחום ההייטק אחראים על קביעת השפה החזותית. השפה החזותית מייעצת למתכנת או למפתח באילו צבעים להשתמש וכיצד יש להציב את התכונות והרכיבים של האפליקציה. מפתחים ומתכנתים אינם מכירים את תחום העיצוב החזותי מאחר והוא אינו כלול בתואר הראשון והשני במדעי המחשב. מפתחים מבינים כיצד לקודד משימות. באמצעות כלי אדובי , מעצבים גרפיים עשויים לחלץ אוטומטית כל קוד מחשב ולשלוח אותו למפתח. סיעור מוחות מתקיים לאחר עריכת האפליקציה על ידי מעצב חזותי. מפגש זה מסביר בפירוט רב מה ניתן להוציא עבור הגולשים ומה לא, תוך התחשבות בדרישות הרשת מאפל ומיקרוסופט.

מה זה עולם ההייטק והעיצוב הגרפי.

בעמוד זה ריכזנו עבורכם שלל סרטים ועצות שיעזרו לכם להבין מה זה עולם ההייטק והעיצוב הגרפי. תוכל לקבל הסברים בעברית ממורים שלך שישתתפו בשיעורים שדיברנו עליהם ביוטיוב. אתה תהיה עד לשילוב יוצא מן הכלל של יישומי פוטושופ ואילוסטרייטור כדי להוכיח שכולם בסופו של דבר שפה אחת. כאשר מייצרים עיצוב גרפי, זה לא משנה לאף אחד באיזו תוכנית אתה משתמש; כל גרפיקאי מעדיף תוכנה מסוימת, והתוכנה ב-אדובי  כולן מדברות בשפה נפרדת. כל מי שלומד תוכנית אחת יוכל להרגיש בנוח עם תוכנית אחרת שכן הכלים זהים. אנו יכולים לחזות בשפע של עמיתים והתמחויות מגוונות בתחום העיצוב הגרפי, החל מאופנה ועד סימולציות ומעבר לכך. לבסוף, כולם לומדים את אותם הכלים וההוראות, אבל כל אחד מקבל את מה שהוא רוצה מהתוכנית. אתה יכול להתקשר אלינו עכשיו ולשוחח עם אחד ממומחי הלימוד שלנו על הקורסים הרבים שעומדים לרשותך עד אז. אנו ממליצים לכם ליהנות מהסרטונים שהכנו עבורכם על מנת שתהיה לכם חווית צפייה נעימה.